Site Hakkında

Bir soru sor:

Mesleki hayatıma başladığım ilk yıllarda; sistem ve network destek yöneticiliği yaparken bilgisayar programcılığına merak sardım.(1998 yıllarıydı sanırım.)

Programcılık denemelerimim ilk günlerinde gerçekten bilgi bulmanın özellikle doğru bilgiye ulaşmanın ne kadar zor olduğunu fark ettim.

Daha sonra detaylara girdikçe , özellikle bana uygun dil , programlama araçları ve proje ihtiyacına göre database seçimi yapmak zorunda olduğumu gördüm.

Lisanlı ve kapalı kaynak kodlu ürünlere alternatif olarak open source olarak internet ve masaüstü programcılığında güçlü, esnek ve kolay öğrenilir bir database seçimi yapmak ihtiyacı duydum. Uzun araştırmalarım ve denemelerim sonunda bir çok database ile tanıştım ve projelerde kullandım.

Tabii ki bu sektör içinde deneyimli olan herkes bilir, hiçbir ürünün tam alternatifi yoktur. Her zaman bir ürünün diğer bir ürüne göre alternatif ve eksileri vardır. Önemli olan bu iki üründen sizin ihtiyacınıza göre en uygununu belirlemenizdir. Kriterler kişiye ve teknik ihtiyaca göre değişir.

Özetle ;

Bu siteyi kurmaktaki amacım, database teknolojileri ile daha önce deneyimi olmamış kişilerin veya hızlı bir giriş yapma ihtiyacı hisseden kişilere kaynak olabilmesidir.

Umarım faydası olur.

Site Tarihçesi:

Uzun bir zaman blog yazısı olarak ilerletmeye çalıştığım bu siteyi yoğunluktan dolayı gerekli desteği veremediğimi gördüm ve diğer ziyaretçilerinde katkıda bulunabileceği bir platform yapısı ile değiştirilmiştir.

Öneri ve Tavsiyeler

Site hakkında öneri, tavsiye veya herhangi bir konu hakkında bana iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.
Hoş geldiniz, DB Uzman sitesi sizlere tüm database sistemleri ile ilgili soru sorabilme ve diğer üyelerimiz tarafından cevaplanabilmesi için interaktif bir ortam sağlamaktadır.

Sorulara destek olan tüm database uzmanlarımıza teşekkür ederiz.
...